Expedície

Expedičný let s teplovzdušným balónom 2021 - 2022

Ohne nad Tatrami

Spoločne s našim Slovensko-českým tímom dobrodruhov odštartujeme rok 2022 letom s teplovzdušným balónom naprieč zamrznutými štítmi Vysokých Tatier.

Pripravuje sa (2022)

Let s cessnou nad Pyrenejami

Foto-expedičný dvojdňový let v cessne nad Pyrenejami.

Cieľom tohto počinu bude fotografovanie selfie celého lietadla v pozadí nad horstvom zasnežených Pyrenejí.

Jún 2021

Expedičný prechod
Západných Tatier

Uskutočnil sa 9 dňový expedičný prieskum Západných Tatier. Prechod prebiehal hrebeňom Západných Tatier od Zuberca cez Predný Salatín, Brestovú, sedlo Pálenica, Poliansky potok, Jalovčanka, Baníkov, Baníkovské sedlo, Roháčsky vodopád, Sedlo Zábrať, Rákoň, Volovec, Nižné Jamnícke pleso, Lopata, Hrubý vrch, Končistá, Nižné Ráčkovo pleso a ukončenie v Pribyline.

To všetko sebestačne s vlastnými zásobami jedla. Vodu sme čerpali z prírodných zdrojov, prevažne z prameňov, ale aj snehu.

Prechod bol komplikovaný výskytom medveďa hnedého a búrkovým počasím.

Rodinka zubrov brodiaca sa riekou San.

2016 - 2018

12 dní na rieku SAN

Expedícia, ktorú sme uskutočnili v Poloninských a Bieszczadských pralesoch v roku 2016 sa nakoniec zmenila na filmový projekt 2018. Podarilo sa nám v krátkom videu zachytiť priebeh našej cesty, krásnu prírodu a hlavne divoké zubre pri rieke San.

Patagonia-color-map-1

december 2020

Filmová expedícia
MAGALLANES

Filmová expedícia ktorá sa začne v Patagónii 6. dec. 2020 bude zameraná na nakrútenie filmu vo vysokej kvalite. Chceme priniesť malebný filmový dokument s autentickou a ohromujúcou atmosférou hôr a ľadovcov zachytený zaujímavými filmovými technikami. Hlavný cieľ je zaznamenanie celého priebehu úplného zatmenia slnka, ktoré sa odohrá v oblasti Araucánia 14. decembra 2020. Pokračovať budeme výstupom na sopku, dokumentovaním prechodu ľadovcom a pokúsime sa prejsť hlbšie do štítov Ánd, kde urobíme niekoľko preletov s dronom. Neskôr sa preplavíme zálivmi Patagónie až na ostrov Isla Magdalena, kde budeme dokumentovať tučniaka Magellanského.

Bude sa pripravovať

Let do vesmíru

V dnešnej dobe sa vďaka spoločnostiam ako je SpaceX a Blue Origin uskutočňuje veľký boom boosterov s vertikálnym pristátím a s tým spojené lacnejšia lety do kozmu.

Vďaka tomu sú už dnes dostupné lístky na lety do vesmíru pre ľudí u spoločnosti SpaceX so Starship, ktorý je aktuálne vo vývoji (2016-2021). Nebude to dlho trvať a takéto lety budú komerčná záležitosť.

Mojim cieľom bude práve sa takéhoto letu a možno aj pristátia na mesiaci zúčastniť.

ZRUŠENÉ

Antarktída TSE
december 2021

04/ december 2021 sa na Antarktíde v regióne Chilean Antarctic Territory odohrá 100% zatmenie slnka.

Cieľom bolo, aby náš expedičný tím ako prvý na svete počas tohto úkazu letel v teplovzdušnom balóne v blízkosti Sentinel Range.

Časť tímu by tento počin mala dokumentovať zo zeme.

To je veľmi technicky náročné a pravdepodobne sa uskutoční expedícia klasickým spôsobom „po vlastných“ k pásmu totality.